Devastující poranění obličeje - 2 776 999 Kč

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 
fatalinjurry.jpg

Rozsah poranění a následky

Klient utrpěl pracovní úraz (výbuch přístroje) s devastujícím poraněním obličeje – ztráta oka, části ucha, kůže, svalů, řady zlomenin čelistních kostí a se znetvořením obličeje. Od posuzované události má duševní obtíže - stavy tísně a pocity úzkosti, depresívní nálada, nespavost, pocity únavy, strach, pocity ohrožení a pocity méněcennosti, vzpomínkové flashbacky, pocity otupění, dráždivost.
 

Událost - slovy klienta

.....V ten kritický den jsem šel do práce jako vždycky. Dělal jsem na přehradě sanace omítek.

Ten den, co se to stalo jsem šel po svačině ještě na plac, ale houknul na mě kolega Sláva,  co tam dělal s wapkou no a požádal mě, abych mu podržel a potáhnul hadici od Wapky že jí musí natlakovat a  bál se, že by přitom tlakování mohla spadnout na zem a  rozbít se.

Tak jsem ji držel a Sláva šel tlakovat. V tu chvíli mi vybouchla v ruce směrem do obličeje, chvilku sem byl asi mimo, protože jsem otevřel oči a všude mi tekla krev a hrozný bolesti. Jak jsem vstal, zamotala se mi hlava a byl sem na zemi... všude krev jenom krev a cáry kůže mi visely z obličeje, no hnusný.

Potom si pamatuji, že jsem byl ve vrtulníku a někdo na mě mluvil a zase už nevím nic. Později jsem se probral v nemocnici kde mi doktor řekl, co se mi stalo. Měl jsem velký strach, protože jsem necítil polovinu obličeje

....Když jsem se poprvé viděl a zjistil, že jsem přišel o levé oko, část levého ucha  a ostatní zranění, psychicky jsem se zhroutil. Podanou psychologickou pomoc jsem nebyl schopen využít, podávané léky jsem bral. Po propuštění do domácího ošetření jsem trpěl ztrátou vidění na levé oko. Zhoršovaly se psychické projevy i schopnost soustředění a udržení pozornosti.........

Štítky: